Fabuła

Wszyscy zastanawiają się co dzieje się z nami po śmierci.
Istoty zwane ludźmi stworzyły różne religie które miały na celu wytłumaczyć to co dzieje się po tym gdy zaśniemy na zawsze.
Zdaje się, że wilki nie za wiele rozumieją. Ludzie uważają je za zwierzęta kierujące się tylko instynktem. Możliwe, że na ziemi, w naszym poprzednim życiu, tak właśnie było, ale teraz jest inaczej.
Gdy nadszedł nasz czas, najpierw była ciemność. Później oślepiająca biel. Na końcu była galaktyka pełna gwiazd. Przez chwilę nic się nie działo, a później pojawił się wspaniały wilk.
Umiał mówić w dziwnym języku, ale wszyscy doskonale go rozumieli. Wytłumaczył, że nasze życie na ziemi dobiegło końca. Powiedział, że teraz zamieszkamy w innym wymiarze, w świecie zwanym Celias.
Za nim nagle zaczęło pojawiać się co raz więcej gwiazd, aż w końcu utworzyły się z nich wspaniałe wrota. Wilk uśmiechnął się i powiedział, że kiedy przejdzie się przez Wrota Życia, zacznie się nowa przygoda. Pierwszemu wilkowi którego przepuścił przez wrota wyjawił swe imię.
Powiedział, że nazywa się Akhe i poprosił wilka by ten nauczał wszystkich o nim samym oraz by stał się przywódcą. Basior zgodził się i przeszedł przez wrota.
Znów czerń i biel zasłoniły mu oczy. Gdy je otworzył, zobaczył zupełnie inny, zamieszkały jedynie przez magiczne stworzenia świat pełen lasów.
Sam świat różnił się od ziemi.
Czym głównie? Tym, że nie było tam ani śladu człowieka.
Basior spacerował przez wiele dni aż w końcu dotarłszy do pięknego jeziora, przypatrzył się swemu odbiciu. 
Wyglądał inaczej niż wtedy na ziemi. I wtedy zrozumiał, że zaczyna swoje życie na nowo.
W końcu do Celias zaczęły przybywać kolejne wilki, których basior stał się przywódcą.
Nauczał ich o ich bogu, nauczał ich o Akhe. Zbudowali silną społeczność, lecz nic nie trwa wiecznie.
W końcu pomiędzy wilkami doszło do kłótni która podzieliła silne stado.
Basior pozostał wraz ze swymi zwolennikami i utworzył watahę Leśnego Serca.
Jednak ci którzy odwrócili się od niego również utworzyli watahy, które dziś wataha Leśnego Serca nazywa buntownikami, gdyż opuścili oni naszego wspaniałego przywódcę.
Basior wiedział jednak, że inne watahy mają prawo istnieć.
Wszystkie w końcu czciły Akhe.
Gdy basior umarł jego stanowisko zajął jego syn.
I tak aż do teraz.
Obecnie u władzy jest Kora w której płynie krew naszego pierwszego przywódcy.
Z jednymi watahami jesteśmy w dobrych stosunkach, a z innymi nie.
Mimo wszystko dobrze sobie radzimy i trwamy, oczekując przybycia nowych wilków.

Dziś już wiemy, że "życie zaczyna się od śmierci".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz